AFFILIATED C.B.S.E. BOARD (CODE NO. 2130781)

SCHOOL STAFF

  • AKANKSHA SINGH
    CO-ORDINATOR (NUR TO V)
  • PRATIBHA MISHRA
    Class Teacher NUR
  • ROHINI JAISWAL
    Class Teacher KG-A
  • ANJU TIWARI
    Class Teacher KG-B
  • ANAMIKA MISHRA
    Class Teacher PREP-A
  • GUNJAN SAXENA
    Class Teacher PREP-B
  • MONIKA TIWARI
    Class Teacher I-A
  • SHIPRA TRIPATHI
    Class Teacher I-B
  • JYOTSANA SAROJ
    Class Teacher II-A
  • SURABHI SRIVASTAVA
    Class Teacher II-B
  • KOMAL SEKHRI
    Class Teacher II-C
  • SWATI SINGH
    Class Teacher III-A
  • PRIYA UPADHYAY
    Class Teacher III-B
  • PREETI DUBEY
    Class Teacher III-C
  • PINKI TRIPATHI
    Class Teacher IV-A
  • ANIMA MALHORTA
    Class Teacher IV-B
  • ARTI DWIVEDI
    Class Teacher IV-C
  • SUDHA MISHRA
    Class Teacher V-A
  • VINEETA MISHRA
    Class Teacher V-B
  • RAMA SINGH
    Class Teacher V-C
  • SARITA MISHRA
    CO-ORDINATOR (VI TO VIII)
  • JYOTI TRIPATHI
    Class Teacher VI-A
  • PRATIMA VISHWAKARMA.
    Class Teacher VI-B
  • APARNA DWIVEDI
    Class Teacher VI-C
  • KAVITA TRIPATHI
    Class Teacher VII-B
  • SHRADHA BHADAURIA
    Class Teacher VII-A
  • DIKSHA TRIPATHI
    Class Teacher VII-C
  • RACHANA PANDEY
    Class Teacher VII-D
  • SARVENDRA SINGH
    Class Teacher VIII-A
  • SHWETA DEVI
    Class Teacher VIII-B
  • RAHUL TRIPATHI
    Class Teacher VIII-C
  • PRIYA SRIVASTAVA
    Class Teacher VIII-D
  • NISHA SAXENA
    CO-ORDINATOR (IX TO XII)
  • UMESH KESHARWANI
    Class Teacher IX-A
  • SHWETA SINGH
    Class Teacher IX-B
  • ARCHANA SINGH
    Class Teacher IX-C
  • Pratigya Agrawal
    Class Teacher IX-D
  • PRATIBHA SHUKLA
    Class Teacher X-A
  • VAIBHAV JAISWAL
    Class Teacher X-B
  • SATYA SINGH
    Class Teacher X-C
  • NIDHI LAL
    Class Teacher X-D
  • RAJESH KUMAR SINGH
    Class Teacher XI-A1
  • SANJAY KUMAR SINGH
    Class Teacher XI-A2
  • BABITA CHATURVEDI
    Class Teacher XI-B
  • NAGESHWAR SHARMA
    Class Teacher XI-C
  • Naveen Mishra
    Class Teacher XII-A
  • HARIDWAR SINGH
    Class Teacher XII-B
  • YAGYA LAL TIWARI
    Class Teacher XII-C
  • JITENDRA Kr. SHARMA
    S.St. Teacher
  • SHATRUGHAN CHAUDHARY
    Maths Teacher
  • ANIL KUMAR TIWARI
    Maths Teacher
  • ASHISH KU. SRIVASTAVA
    Biology Teacher
  • HARSH YADAV
    Computer Teacher
  • MAHSABA HASAN
    PHYSICAL EDU.
  • DEVESH TIWARI
    NIOS INCHARGE
  • SHASHANK SHEKHAR PATHAK
    BOSCH INCHARGE
  • PRATYANSHI DWIVEDI
    ACTIVITY INCHARGE
  • SONI SINGH
    NCC INCHARGE
  • SHASHI PRAKASH SHUKLA
    Sports Incharge
  • GYAN PRAKASH DUBEY
    PRAKRITI CLUB INCHARGE
  • SHIWANI KANSAL
    Examination Incharge (Nur to VIII)
  • ANURADHA NAIK
    Music Incharge
  • ANKIT PRABHAKAR
    Examination Incharge (IX to XII)
  • SAURABH MISHRA
    Scout and Guide Incharge
  • DHRUV NARAYAN
    Music Incharge
  • SHIVAPATI YADAV
    Asst. EXAMINATION INCHARGE
  • JATIN SHARMA
    LIBRARIAN
  • RAM DAS
    COMPUTER LAB INCHARGE
  • RAKESH GAUNIYAL
    ACCOUNTANT
  • SUBHANKAR DAS GUPTA
    LDC
  • SEEMA PANDEY
    LDC
  • SHASHI KANT
    LDC
  • Neelima Rawat
    UDC
  • Sakshi Srivastava
    Lab Assistant
  • AKHILESH KU. DUBEY
    Lab Assistant
  • R.P.Rai
    Office Superintendent
  • RAJESH